Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka reaguar pas videos së fundit të publikuar nga “La Verita”. Ai thotë se oktapodi kriminal është zhveshur dhe çmontuar deri në fund.
“E vërteta është se qeveria nën maskën e luftës kundër krimit ka krijuar dhe po mbron krimin. Tolerimi i tillë i krimit po shndërrohet në ofendim për qytetarët. Thënë thjeshtë, kjo donë të thotë, Katica, e cila është e përkëdhelura e Zaevit, duhet të presim të kthehet nga ‘pushimi mjekësor’, të cilin rastësisht po e kalon në fqinjin jugor, me shpres se ndoshta do të qetësohet dhe do të jep deklaratë për pjesëmarrjen e saj në zhvatjen milionëshe”, ka thënë Mickoski.
Ai shton se Kiki dhe Friki janë të mbrojtur nga pushtetit, por kryeministri Zoran Zaev nëse duhet do të flijoj dikë vetëm për të shpëtuar ai.
Mickoski shton se ky nuk është rast i izoluar dhe se rasti “Zhvatja” është vetëm një gurë nga sistemi i krimit dhe korrupsionit që sundon në Maqedoni.
“Maqedonia është në vitin e tretë nën qeverisjen e Zaevit, ndërsa për çdo ditë është larg dyerve të BE-së. Tani është e qartë se përse nuk datë për bisedime, sepse në BE njerëzit e parë të qeverive nuk prodhojnë krim, por e luftojnë atë”, ka shtuar Mickoski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…