Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka nisur vizitën zyrtare në Tiranë. Ai është pritur nga kryeministri shqiptar Edi Rama në ambientet e kryeministrisë me anë të një ceremonie shtetërore.

Në orën 11:15 pritet që Michel dhe Rama të dalin në një konferencë për mediat.

Presidenti i KiE prej ditësh ndodhet në Ballkan në kuadër të një turi ku në fokus janë proceset integruese të vendeve që kërkojnë anëtarësimin në BE.

Ndërkohë kryeministri Rama vijon të këmbëngulë se nëse nuk ka një vendim pozitiv për negociatat deri në Qershor, Shqipëria do të kërkojë ndarjen nga Maqedonia e Veriut në rrugëtimin drejt anëtarësimit në BE./tvklan

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Osmani: Xhamitë mund të hapen vetëm për disa vakte të namazit, por jo edhe për teravi

Javën e fundit Ministria e Shëndetësisë ka raportuar për më shumë persona…

Problemet me ujin në Tearcë, “BESA” kërkon dorëheqjen e kryetarit të Komunës

“Për fat të keq sot, Instituti i Shëndetit Publik në Tetovë, ka…

Bilbao befasoi Barcelonën (VIDEO)

Bilbao ka arritur të mposhtë në rezultatin minimal 1-0 Barcelonën. Një ndeshje…

Trump: Biden, mos bini në gjumë gjatë takimit me Putinin

Ish-presidenti amerikan Donald Trump i uroi presidentit të SHBA-së, Joe Biden fat…

Thesari i SHBA-së i ndalon amerikanët të blejnë aksione ruse

Administrata e presidentit amerikan Joe Biden, ka njoftuar kufizime të reja investimesh…