Koordinatori i grupit parlamentarë të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Micevski në konferencën e sotme për shtyp edhe një herë tha se deputetët e VMRO-DPMNE-së do të marrin pjesë vetëm në seancën e 36-të, respektivisht do të votojnë vetëm ligjet për pakon e pestë ekonomike, transmeton Alsat. Micevski ka komentuar edhe paralajmërimin e deputetes së infektuar me koronavirus nga LSDM, Bisera Kostadinovska Stojqevska, e cila ka paralajmëruar se do të shkoj në Kuvend me skafandër, për të siguruar kuorum.

“Protokoll i tillë nuk ekziston, ne deri më tani nuk e kemi parë. Megjithatë në shtet ka rregullore ligjore që vlen për të gjithë, përfshi edhe deputetët. Pres që mos ta rrezikojnë shëndetin dhe sigurinë e qytetarëve. Si t’i bindim qytetarët që të respektojnë masat shëndetësore kur deputetët e LSDM-së dhe BDI-së, për t’i përmbushur dëshirat e PR për udhëheqësin, i shkelin këto masa në mënyrë eksplicite”, tha mes tjerash Micevski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Dokumentari i BBC-së zbulon operacionet e fshehta të mercenarëve të paguar rusë në Libi

Një hulumtim i BBC-së ka zbuluar operacionet e fshehta të mercenarëve rusë…

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri/ Niko Peleshi pret gjeneralin amerikan

Në kuadër të stërvitjes “Defender Europe 21”, ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko…

KRRE-ja vendosi, ulet çmimi i dizelit

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE), solli vendim, me të cilin kryhet ulja…

Qeveria: Në dialogun me Serbinë do të kërkohet konsensus, tema e parë fati i të pagjetur

Qeveria dhe kryeministri Albin Kurti do ta udhëheqin dialogun me Serbinë në…

OKB-ja ka zgjedhur shtetet e reja anëtare të Këshillit të Sigurimit

Kombet e Bashkuara kanë zgjedhur pesë shtete të reja anëtare të këshillit…