Duke bërë gjëra të reja, trashëgimi të reja, zëvendëskryeministri Artan Grubi është duke eliminuar trashëgimin e BDI-së dhe politikisht personalitete politike, tha Izet Mexhiti nga i ashtuquajturi “Grupi i zjarrit” në BDI, në emisionin ClickPlus në TV21.

“Me reformat që po i paralajmëron, Grubi mundohet të eliminojë një trashëgimi të BDI-së duke i eliminuar edhe politikisht personalitetet politike, brenda – shtyllat e BDI-së, duke u munduar të bëjë një trashëgimi të re”, tha Mexhiti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Virusi korona, dy viktima dhe 18 raste të reja në vend

Prej gjithsej 351 testeve të realizuara gjatë 24 orëve të fundit në…

Ekstremisti rus Igor Girkin kritikon dështimet ushtarake të vendit të tij në Ukrainë: Tashmë e kemi humbur këtë luftë

“Lufta në Ukrainë do të vazhdojë deri në humbjen e plotë të…

Shënohen viktima nga përmbytjet në Spanjë

Pas një numri rekord zjarresh në verë, Spanja është shndërruar në vendin…

Biden paralajmëron Putinin të mos përdorë armë bërthamore

Presidenti amerikan Joe Biden ka paralajmëruar Rusinë që të mos përdorë armë…

Bogoevski jep dorëheqje nga funksioni i deputetit, Ahmeti nuk e ka ndërmend!

Deputeti Pavle Bogoevski ka paraqitur dorëheqjen e tij deri tek shërbimet parlamentare.…