Izet Mexhiti i cili njihet si bajraktari i Grupit të Zjarrit para fillimit të mbledhjes në BDI e thirurr nga Ali Ahmeti u shpreh se brenda javës ka pasur shkarkime pa potencuar emra.

Siç mësohet jozyrtarisht, është shkarkuar Musa Xhaferi nga kreu i Këshillit Mbikqyerës pasi ka shkelur statutin e partisë sipas anttarëve të Këshillit, raporton TS.

I pyetur nëse do të jetë hera e fundit e Mexhitit dera e BDI-së ai nuk deshi të flas para, por u shpreh se pas mbledhjes do të jep deklaratë.

TS mëson se mbledhja do të jetë e nxehtë ku sot mund të përfundojë gjithçka mes Ali Ahmetit dhe Grupit të Zjarrit.

Në opinion përflitet se pas festës së Bajramit, “Grupi i Zjarrit” mund të hap parti të re nëse sot ndahen rrugët me Ali Ahmetin. /TS/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kuvendi të enjten mban seancë për përvjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka njoftuar se…

Virusi korona, Dimitrov: 2300 shtetas kanë mbetur jashtë kufijve

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov njoftoi se gjithsej rreth 2300…

Islami: Momenti i fundit që çështja e Luginës të hapet në Bruksel

Koordinatori i Qendrës për Demokraci dhe Arsim, Agon Islami beson që është…

Varroset kosovari i varë në Belgjikë

Pasditen e së premtes në varrezat e qytetit të Gjakovës u varros…

VMRO-ja nuk mbështet regjistrimin e popullsisë

VMRO-DPMNE-ja nuk do ta mbështes dhe respektojë regjistrimin e popullsisë. Sipas opozitës…