Një tjetër menaxher i lartë rus është gjetur i vdekur gjersa u raportua si “vetëvrasje”.

Pavel Pchelnikov, 52 vjeç, kryeshef ekzekutiv në Logjistikën Dixhitale të Hekurudhave Ruse, u gjet me një plagë me armë zjarri në ballkonin e shtëpisë në Moskë.

Së fundmi ai ka publikuar fotografi në dukje të lumtura nga pushimet dhe zyrtarisht po hetohet për vdekjen edhe pse versioni fillestar është se ai i ka marrë jetën vetes.

Ai u gjet në mëngjes në ballkonin e banesës në Kolomenskaya Embankment, raporton themirror.

Ai është anëtari më i fundit i një “klubi vetëvrasës” rus të menaxherëve dhe drejtuesve të lartë që kanë vdekur që nga fillimi i luftës në Ukrainë.

Pchelnikov u mburr se ishte “menaxheri më me përvojë i PR në kompaninë e Hekurudhave Ruse”.

Më 1 shtator, manjati i naftës Ravil Maganov, 67 vjeç, ra nga dritarja e katit të gjashtë të një spitali në Moskë dhe më pas ndërroi jetë.

Një raport thotë se kryetari i Lukoil – kompania e dytë më e madhe e naftës në Rusi – ishte “rrahur” përpara se të “hidhej nga dritarja”, por kjo nuk është konfirmuar zyrtarisht. Kompania kishte shprehur kundërshtimin ndaj luftës në Ukrainë.

Çuditërisht, Putin mbërriti në Spitalin Klinik Qendror elitar shumë shpejt pasi trupi i Maganov u gjet i vdekur për t’i bërë nderimet e fundit udhëheqësit të fundit sovjetik Mikhail Gorbachev, i cili kishte vdekur në spital.

Në korrik, Yuri Voronov, 61 vjeç, kreu i një kompanie transporti dhe logjistike për një kompani të lidhur me Gazprom, u gjet i vdekur në pishinën e tij, me një shok kryesor, i cili është një kriminolog i lartë, duke paralajmëruar për lojëra të ndyra.

Dy vdekje të tjera të drejtuesve të lidhur me Gazprom u raportuan në shtëpitë elitare pranë Shën Petersburgut mes dyshimeve se vetëvrasjet e dukshme mund të kenë qenë vrasje. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

PDK pranon letrën e Kurtit, nuk dihet nëse Hoxhaj do t’i përgjigjet pozitivisht

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka folur për letrën…

Fejzi Aziri i revoltuar: Për paraburgimin tim ka vendosur “Luis Vuiton” valixhja

I revoltuar se pse prokurorja Fatime Fetai po kërkon prabaurgim për të…

Aktakuza e plotë ndaj Gucatit e Haradinajt

Gjykata Speciale sot ka nisur gjykimin ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati…

Përfundon takimi Rama-Kurti

Kryeministri Edi Rama dhe Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti zhvilluan një takim…

Abazoviq viziton Tuzin: Diskriminimi ndaj shqiptarëve ishte i qeverive te kaluara

Zëvendës Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazovic ka bërë vizitën e…