Nga Sulejman Mehazi

Të nderuar, ç’të keqe ju bënë shqiptarët e Strugës që ju thoni “stërvina”?
Po tetovarët pse i shani e ju thoni “derra” e “by*thë pambuka”?
Po çfarë u bë me fitimtarët, invalidët e të vra*rët e luf*tës më 2001?, pse u vra*në e ranë dëshmorë, mos për qejfin tuaj për t’u bërë me para e të parë apo ranë e u vr*anë për flamur e vatanë?, u vra*në për të na ofenduar e thënë “stërvina”, “derra e by*thë pambukë” apo për popullin shqiptarë?
Pse me fjalët e sjelljet tuaja s’keni fare turp e jeni të paedukuar?
Pse në vend që të jeni mirënjohës për votat e dhëna BDI-së, po të kundërtën, përdorni fjalorin e kur*vërisë?
Si do vini të kërkoni votat pët BDI-në, kur tani e tutje gjatë zgjedhjeve s’ju lëmë pa ju shqyer e gëryer në kuti?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…