Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Armend Mehaj, i cili po qëndron për vizitë në Turqi, ka takuar shefin e kompanisë që prodhon dronët Bayraktar.

Mehaj ka thënë se “blerja e dronëve Bayraktar ka qenë njëri nga investimet më të mëdha që kemi bërë në ushtrinë tonë në vitin e fundit, falë përkushtimit të qeverisë sonë dhe prioriteteve tona si Ministri e Mbrojtjes”.

“Për të falënderuar për bashkëpunimin parimor dhe të besueshëm si dhe për të parë fusha tjera në të cilat mund të ngrisim kapacitetet tona mbrojtëse, kam takuar shefin e kompanisë Baykar, z. Haluk Bayraktar”, ka shkruar Mehaj në Facebook.

Ai ka thënë se “pajisjet e ushtrisë tonë për qëllime të mbrojtjes, do të vazhdojnë të jenë prioritet i yni në suaza të standardeve të NATO-së”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rasti Shala, Mbrojtja thotë se shumë persona ngurruan të flasin

Mbrojtja e Pjetër Shalës ka deklaruar se derisa kanë mbledhur provat në…

Mbretëria e Bashkuar do të furnizojë ukrainasit me raketa me rreze të gjatë veprimi

Mbretëria e Bashkuar do të furnizojë Ukrainën me raketat e para me…

Zaev për Grubin: Ndonjëherë flasim marrëzira

Kryeministri Zoran Zaev e cilësoi si marrëzi deklaratën e deputetit të BDI-së…

Bie mbështetja mes republikanëve në Senat për ta shpallur fajtor ish Presidentin Trump

Republikanët në Senatin Amerikan duket se po heqin dorë nga mundësia për…

VMRO-ja nuk mbështet regjistrimin e popullsisë

VMRO-DPMNE-ja nuk do ta mbështes dhe respektojë regjistrimin e popullsisë. Sipas opozitës…