Ministri i Mbrotjes, Armend Mehaj thotë se bashkë me kryeministrin e vendit, Albin Kurti, konfirmojnë se Forca e Sigurisë së Kosovës e ka të tashmen dhe të ardhmen e sigurt prosperuese me investime nga qeveria.

Mehaj mes tjerash thotë se ky është obligim jetik ndaj vendit, qytetarëve dhe aleatëve tanë në krye me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Bashkë me kryeministrin Kurti, konfirmojmë se FSK ka të tashmen dhe të ardhmen e sigurtë prosperuese me investim konkret dhe përmbajtësor të qeverisë. Ky është obligim jetik ndaj vendin, qytetarë dhe aleatëve tanë më në krye me SHBA-në. Këtë ia kemi borxh të kaluarës sonë, për të rrugëtuar më shpejt në të ardhmen tonë të sigurtë. Ka ardhur koha për më pak fjalë e më shumë punë!” është shprehur Mehaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…