Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, ka thënë vit i fuqizimit të ushtrisë së Kosovës.

Mehaj tha se kjo do t’i kontribuojë paqes dhe stabilitetit në rajon dhe më gjerë.

“Viti 2023, do të jetë vit i fuqizimit të ushtrisë, investimit jo vetëm në pajisje por dhe në ngritjen e përgatitjes profesionale të ushtarakëve tanë, të cilët do t’i kontribuojnë ruajtjes së paqes dhe stabilitetit jo vetëm në vend dhe rajon por edhe më gjerë, si forcë e një vendi, anëtare e NATO-s, në një të ardhme të afërt”, tha Mehaj.

I pari i Mbrojtjes në Kosovë ka marrë pjesë në punëtorinë e organizuar nga Zyra e Kryeministrit, ku ka prezantuar të arriturat e ministrisë që ai drejton.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Zelensky thotë se rusët kanë vënë mina kudo

Rusia po e gjen veten gjithnjë e më të shmangur nga komuniteti…

Rreth 43 mijë qytetarë ikën nga Kosova gjatë vitit 2021

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka bërë vlerësimin e popullsisë për vitin…

Putin zotohet të vazhdon të sulmojë rrjetin elektrik të Ukrainës

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është zotuar të vazhdojë të sulmojë infrastrukturën…

Dyshohet se ra nga ndërtesa, gjendet i vdekur një 50-vjeçar në Prishtinë

Një 50-vjeçar është gjendur pa shenja jete në Prishtinë. Rastin e ka…

Zelensky: Nuk do të ketë më negociata nëse Rusia organizon “pseudo referendume” në rajonet e pushtuara

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky tha të shtunën se nëse ukrainasit në qytetin…