Perëndimi dëshiron ta shkatërrojë Moskën, tha sot ish-presidenti rus Dmitry Medvedev për agjencinë ruse të lajmeve TASS.

Medvedev udhëhoqi Rusinë midis viteve 2008 – 2012 dhe ishte kryeministër i vendit midis 2012 dhe 2020.

“Rusia po kryen një operacion të posaçëm ushtarak në Ukrainë dhe po arrin paqen sipas kushteve tona”, shtoi Medvedev, i cili shërben si zëvendëskryetar i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, përcjell Klankosova.tv

“Qëllimi është i njëjtë: të shkatërrohet Rusia”, tha Medvedev.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Osmani në Portugali: Ky vend u bë pjesë e intervenimit të NATO-s në Kosovë, u vendosët në anën e duhur të historisë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani po qëndron për vizitë zyrtare në Portugali,…

Gjeneralët në pension paralajmërojnë për ‘luftë civile vdekjeprurëse’ në Francë

Qeveria franceze e ka dënuar një letër të hapur të nënshkruar nga…

Nëna gjen të pajetë djalin në apartament, dyshohet se u vra nga babai

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Selanik të Greqisë ditën e…

Boki 13 pohon se nuk ka ndikuar ndaj Janevës dhe nuk ka ditur për “Perandorinë”, e akuzoi Ruskovskën

Se ekziston lënda “Perandoria” morra vesh ditën kur në televizionin tim jehoi…

Rasti i Oliver Ivanoviqit, dëshmitari i mbrojtur thotë se po kërcënohet me jetë ai dhe familja e tij

Pa praninë e medieve të premten ka vazhduar seanca në rastin e…