Lajmet e fundit që vijnë nga Turqia konfirmojnë se sulmuesi i Fenerbahçes, Vedat Muriqi, ka mbyllur transferimin e tij te Lazio.

TRT Sport dhe Hurriyet e konfirmojnë marrëveshjen mes dy klubeve për sulmuesin shqiptar.

Për Vedat Muriqin, Lazio do të paguajë te Fenerbahçe 18 milionë euro dhe bonuset.

Vedat Muriqi do të nënshkruajë një kontratë me Lazion që do ta lidh për pesë vitet e ardhshme.

Çaykur Rizespor do të marrë 15 për qind të këtij transferimi të Muriqi, pasi kur e kishte shitur te Feneri kishte mbajtur një pjesë të kartonit të tij.

Muriqi e ka nisur karrierën te Liria e Prizrenit. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…