Zinedine Zidane pritet t’i japë lamtmirën Realit në fund të sezonit nëse nuk fiton La Ligan.

Me katër ndeshje të mbetura që do jenë vendimtare, presioni te Zidane është i madh që të sjell trofeun e 35-të në klub.

Sipas Calciomercato, nëse tekniku francez dështon, atëherë me shumë gjasa do jep dorëheqje, teksa destinacioni i radhës do jetë Juventus.

“Zonja e Vjetër” thuhet se ka vendosur ta shkarkojë Pirlon në fund të sezonit dhe janë të hapur t’ia besojnë stolin Zidane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Prishtina mëson kundërshtarët në playoff-in e Ligës së Konferencës, nëse arrin ta kalojë raundin e tretë

Është hedhur shorti gjithashtu edhe për raundin e playoff-it në Ligën e…

Përditësohet ranglista botërore e xhudos: Krasniqi e Gjakova pushtojnë vendet e para

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi po e përmbyllin këtë vit me një…

Shkëndija Kampione në ligën e Maqedonisë së Veriut

Klubi futbollistik Shkëndija nga Tetova pas fitores ndaj Borecit me rezultat 3-1…

HISTORIKE: DISTRIA KRASNIQI RRËMBEN TË ARTËN NË TOKYO

Distria Krasniqi, e ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Tokyo…

Zvicra e shqiptarëve bën mrekullinë, Mbappe nxjerr jashtë Francën

Pas nje ndeshje spektakolare te mbyllur 3 me 3 ne ndeshjen e…