Zyrtarët ukrainas thonë se më shumë se 400 njerëz janë raportuar të zhdukur nga qyteti ukrainas, Hostomel.

Zyrtari lokal Taras Dumenko, tha se shumica e trupave të banorëve të Hostomel u gjetën në fshatrat fqinjë dhe në qytetin e Buchas.

Ai thotë se rusët duhet të kenë rrëmbyer njerëz, shumë prej tyre për t’i pushkatuar, raporton agjencia e lajmeve Interfax Ukraine.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kosova bëhet për herë të parë me Muze të Dëshmorëve

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka thënë se 22 vite…

Bardosh: Pak gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi më 2019

Ndihmës drejtori në Institutin Hariman të Universitetit Kolumbia, Gordon Bardosh, tha se…

VMRO-DPMNE: Letërnjoftime nuk po jepen për më shumë se 20 ditë, MPB e Spasovskit nuk është funksionale

Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së thuhet se “MPB-ja e Spasovskit është jofunksionale,…

Premtimet njerëzore dhe premtimet politike

Kohë më parë, në TV 21M u realizua një debat televiziv në…

Boris Johnson pyetet nga gazetarja nëse Putini është vrasës: E keni parë çfarë u ka ndodhur kundërshtarëve të tij?

Gazetarja e CNN e ka pyetur kryeministrin britanik Boris Johnson në Cornwall…