Më shumë se 1.5 milionë refugjatë janë larguar tani nga Ukraina për në vendet fqinje, tha kreu i organizatës së OKB-së për refugjatët.

Organizata e OKB-së për refugjatët vlerësoi më herët se numri i refugjatëve mund të rritet në katër milionë deri në korrik, shkruan Skynews.

Ndryshe, sot është dita e 11-të që ka filluar pushtimi rus në Ukrainë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Virusi korona, Dimitrov: 2300 shtetas kanë mbetur jashtë kufijve

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov njoftoi se gjithsej rreth 2300…

3 raste të reja me koronavirus, numri shkon në 70

Ministri i Shëndetësisë në konferencën e sotme për shtyp njoftoi  gjatë ditës…

Çekia po bëhet gati për festivalin e filmit

Një nga ngjarjet kryesore kinematografike në Europën qëndrore dhe lindore Festivali i…

Franca do të ‘rrisë’ ndihmën ushtarake për Ukrainën

Presidenti francez, Emmanuel Macron, është zotuar të “rrisë” mbështetjen ushtarake dhe humanitare…

Kryeministri Kurti udhëton drejt Kroacisë, do të vizitojë të lënduarit në spital

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të udhëtojë drejt Kroacisë pas aksidentit…