Pas një telefonate me Sekretarin e Shtetit të SHBA, Antony Blinken, ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba tha se “më shumë goditje në ekonominë, sistemin financiar dhe tregtinë e Rusisë po vijnë”.

Kuleba shkroi në Twitter se dyshja kishin diskutuar mënyrat se si SHBA mund të mbështeste më tej ekonominë dhe ushtrinë e Ukrainës. Ai shtoi se ishte mirënjohës për mbështetjen që SHBA ka dhënë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Përplasje SHBA-Francë

Presidenti Donald Trump tha të premten se Shtetet e Bashkuara do të…

Ky është biznesmeni nga Struga që është zhvatur 260 mijë euro nga ‘grupi’ i Boki 13

VMRO-DPMNE ka publikuar të dhëna që hedhin dyshime se Bojan 13, Prokurorja…

Exit Polli i PIPOS në Klan Kosova: LVV merr 41.8% të votave, PDK-16.5%, LDK-15.2%, AAK-7.2%

Sipas exit-pollit të transmetuar në Klan Kosova partia e parë në zgjedhje…

Varheji: BE dhe vendet e Ballkanit Perëndimor bashkë kundër koronavirusit

Të gjashtë partnerët e BE-së nga Ballkani Perëndimor – Maqedonia e Veriut,…

Alarmi amerikan: Në Haiti mund të ketë mijëra viktima nga tërmeti

Ndonese jane raportuar provizorisht 227 viktima, Instituti amerikan i Gjeoshkences ben te…