Më 26 nëntor do të mbahet mbledhja e ardhshme mes Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Shqipërisë.

Gjatë takimit të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla me ministrin e Punëve të Brendshme të Republikës së Shqipërisë, Bledar Çuçi dhe ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

“Në këtë takim të sotëm, që u mbajt një javë para mbledhjes së shtatë të përbashkët të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës së Shqipërisë, e cila do të mbahet me 26 nëntor, u bisedua edhe për marrëveshjet e deritanishme në mes dy vendeve tona dhe ato potenciale të reja në fushën e sigurisë”, thuhet në njoftimin e Qeverisë.

Ndryshe, kjo do jetë mbledhja e shtatë mes dy qeverive.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

66% e francezëve bojkotojnë zgjedhjet rajonale

Partitë e Macron e Le Pen marrin rezultate minimale larg parashikimit Si…

Ish-kryeministri i Serbisë: Vuçiqi vetë nënshkroi marrëveshjen me Kosovën për targat

Ish-kryeministri i Serbisë, Zoran Zhivkoviq ka thënë se zëvendësimi i targave “KS”…

Sullivan: Irani po përgatitet ta furnizojë Rusinë me dronë

Këshilltari për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, Jake Sullivan, tha para…

Ka pasur ndonjëherë drejtësi në këtë shtet?!

Me sa vite u dënua Gordana Jankullovska, Sasho Mihajllkov, Nikolla Gruevski, Ejup…

Kapet me sasi droge djali i ish drejtorit të BSP-së?!

Në një aksion anti droge të zhvilluar në Shkup, policia ka arrestuar…