Aeroporti në provincën jugore turke të Adanas u mbyll për fluturime deri në njoftimin e mëtejshëm pas tërmeteve të mëdha, tha agjencia private e lajmeve Demiroren.

Deri tani akoma nuk janë dhënë detaje të tjera. Aeroportet në Gaziantep dhe Hatay gjithashtu janë mbyllur më parë.

Nga tërmeti në Turqi deri tani kanë vdekur mbi 1,200 persona, shkruan AlJazeera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Grabitet tualeti i artë

Vepra e artit kushtonte 5 milion Dollarë Ky është ndër tualetet më…

Ekspertët: Masa më rigoroze për personat në vetizolim

Nevojiten masa më restriktive për personat që janë në izolim dhe vetë…

Reagim / Zgjedhje për Reis apo për boss-in e mafiozëve

(Lidhur me komunikatën e komisionit humoristik që ka vendosur ta kryej procesin…

Koronavirusi, Vladimir Putin u vendon taksë biznesmenëve të pasur

Presidenti Vladimir Putin ka kërkuar vendosjen e taksës 15% të kapitalit që…

Banori i Haraçinës sulmoi policin, arrestohet bashkë me dy shokët e tij

Një banor i Haraçinës është arrestuar mbrëmë në zonën e Butelit pasi…