Mbretëria e Bashkuar ka vendosur edhe 206 individë dhe biznese të tjera ruse në listën e sanksioneve.

Viktor Medvedchuk, i cili është kapur nga forcat ukrainase, është ndër ata që kanë parë asetet e tyre të ngrira, si dhe manjati rus i naftës dhe kreu i “LUKOIL”, Vagit Alekperov, shkruan Skynews.

Kujtojmë se Mbretëria e Bashkuar që nga fillimi i pushtimit të Rusisë në Ukrainë ka vendosur një sërë sanksionesh.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rusia pranon se ka pësuar humbje të rëndësishme ushtarake në Ukrainë

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov pranoi shkurtimisht të enjten se Rusia kishte…

Myftiu i Gostivarit, Shaqir Fetahu, tradhëton Reisin e vet, Sulejman Rexhepi

Derisa Reisi i BFI-së, Sulejman ef. Rexhepi, shkakton problem duke iu kërcënuar…

Zhduket vajza e re nga Kumanova, ekipet policore në kërkim të saj

Një vajzë e re nga Kumanova (14), Kanita Ramani është zhdukur në…

Osmani, Lajçakut: Epilogu i dialogut duhet të jetë njohja e ndërsjellë

Presidentja Vjosa Osmani dhe i Dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav…

Ballkani Perëndimor, në fokus të BE-së gjatë kryesimit të Francës

Franca, nga 1 janari, ka marrë kryesimin e radhës të Këshillit të…