Sekretari i Transportit në Mbretërinë e Bashkuar, Grant Shapps, ka njoftuar një ndalim total të të gjitha anijeve “me çfarëdo lidhjeje ruse” nga hyrja në portet britanike.

Ai tha: “Në Zyrën e Jashtme të Londrës, ku ne sapo jemi bërë vendi i parë që miraton një ligj që përfshin një ndalim total të të gjitha anijeve me çfarëdo lidhje ruse që të hyjnë në portet britanike”.

Shapps inkurajoi njerëzit në Twitter të ndajnë mesazhin e tij “për të inkurajuar të gjitha vendet ta bëjnë të njëjtën gjë në mbështetje të popullit të Ukrainës”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shuhet zjarri mbi tunelin e Kalimashit, kjo është situata sot (FOTO)

Zjarri në faqen e malit mbi tunelin e Kalimashit është shuar dhe…

Mickoski flet për rastin “Monstra”, akuzon Zaevin për mashtrim

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski mbrëmë nga Shtipi ka folur lidhur me…

Takim Blinken-Lavrov

Sekretari i Shtetit i SHBA-së Entoni Blinken sot do të takohet me…

Paralajmërohet protesta e radhës

Rrjeteve sociale tanimë është paralajmëruar protesta e radhës e planifikuar të mbahet…

Zaev paralajmeron zgjedhje të parakohshme

“Para dy dite Brkuseli na bëri padrejtësi, ne kemi kryer të gjitha…