NATO Aleanca gjatë ditës së nesërme do të mbaj një mbledhje të jashtëzakonshme në rend dite të së cilës do të jetë pandemia me Kovid-19.

Sekretari gjeneral, Jens Stoltenberg njoftoi se konferencën në nivel ministror do ta udhëheq vet ai, ndërsa gjatë video konferencës do të vendoset për hapat e mëtejmë për tejkalimin e gjendjes me koronavirusin.

Stoltenberg me këtë rast ka theksuar se NATO është aktive që nga fillimi i krizës, duke kontribuar për parandalimin e virusit Kovid-19.

Në komunikatë, njeriu i parë i Aleancës paralajmëron edhe për lajmet e rrejshme dhe informatat të cilat siç thekson i liferojnë institucionet shtetërore dhe jo-shtetërore me qëllim që të shkaktojnë përçarje mes vendeve anëtare.

Për këtë shkak, shton më tej Stoltenberg është e nevojshme që aleatët të bashkëpunojnë që të zbulojnë dhe të pengojnë ndikimet e këtilla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…