Qeveria ukrainase ka pretenduar se më shumë se 88 mijë ushtarë rusë janë vrarë në luftë deri më tani.

Nga qeveria poashtu thonë se deri më 29 nëntor, 88 mijë e 380 ushtarë rusë janë vrarë dhe 280 avionë dhe 261 helikopterë janë shkatërruar.

Të premten e kaluar, presidenti rus Vladimir Putin foli me një grup nënash të ushtarëve rusë që u dërguan për të luftuar në Ukrainë dhe u tha atyre se djemtë e tyre nuk kishin vdekur më kot.

Qindra mijëra rusë janë dërguar për të luftuar në Ukrainë, duke përfshirë disa nga më shumë se 300 mijë të thirrur si pjesë e një mobilizimi të shpallur në shtator.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Vetëkënaqësia e Shaqir Fetait

Hajde rrenë hajde! Shaqir Fetain aq shumë e paskan uruar për Bajramin…

Navalny dënohet me nëntë vjet burgim

Udhëheqësi i opozitës ruse, Aleksei Navalny, u dënua me nëntë vjet burgim,…

Vritet një tjetër gjeneral rus

Një anëtar i ushtrisë ruse është vrarë në Chernobayevka pas një sulmi…

Australia anulon vendimin për të njohur Jerusalemin Perëndimor si kryeqytet të Izraelit

Australia ka anuluar vendimin e marrë katër vjet më parë për të…

Arrestohet tetovari, i dënuar me burg prej 6.5 vjet!

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se policët e Sektorit të…