Zyra e jashtme për çështje krimi në Gostivar ka ngritur padi penale kundër 44 vjeçarit A.S. nga fshati Dobrërdoll të Gostivarit, për shkak të dyshimit të bazuar që ka kryer veprën “mashtrim”, njoftoi MPB. Gjatë vitit 2018 deri në gusht të vitit 2019, i pandehuri ia ka ofruar për shitje arën e huaj mërgimtarit S.F. (53) nga fshati Dobërdoll, i cili ka jetuar në Amerikë, transmeton Gazeta Lajm. Me këtë rast, ata kanë nënshkruar kontratë për shitblerje, për çka S.F. të pandehurit i ka paguar 54.500 euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Krim dhe korrupsion: Komuna e Tetovës ndryshon PDU-në në interes të biznesmenit serb Davidoviq (DOKUMENT)

Në informacionin e titulluar “Koalicioni i krimit LSDM/BDI ka sjellë një PDU…

Shënohet termet prej 3.3 shkallësh

Një tërmet me fuqi 3.3 në shkallën Rihter u regjistrua në ora…

Zaev: Duhen institucione funksionale për valën e re të korona krizës

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev pas mbledhjes së liderëve në Presidencë theksoi…

“Transportuesi”, Kacarska kërcënon me paraburgim Taleskin

I akuzuari i parë në rastin “Transportuesi” , ish kreu i komunës…

Antikorrupsioni propozon kallëzim penal kundër Blerim Bexhetit

Antikorrupsioni do ti kërkojë prokurorisë që të ngrejë kallëzim penal kundër Blerim…