Një ngjarje e rëndë është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Kaliforni, ku 6 persona kanë humbur jetën si pasojë e të shtënave me armë, mes të cilëve një nënë 17 vjeçare dhe foshnja e saj 6 muajshe.

Nga të dhënat paraprake mësohet se bëhet fjalë për një përplasje të armatosur mes dy grupeve rivale të shpërndarjes së drogës.

Policia është vënë në ndjekje të dy personave, të cilët dyshohet se hynë në një rezidencë në Goshen dhe hapën zjarr ndaj personave të pranishëm brenda saj.
Kur efektivët shkuan në vendngjarje gjetën dy trupa të pajetë në oborr, një në verandë dhe tre të tjerë brenda rezidencës.

Aktualisht zona është rrethuar me forca të shumta të policie të cilat po kontrollojnë për kapjen e autorëve të këtij krimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Reduktimet e rrymës gjatë dimrit, Ukraina u bën thirrje refugjatëve që të qëndrojnë jashtë vendit

Refugjatët që ikën pas pushtimit rus të Ukrainës duhet të qëndrojnë jashtë…

Forcat amerikane stërvitje të përbashkët me forcat rumune në krahun më lindor të NATO-s

Forcat amerikane dhe rumune kryen stërvitje të përbashkëta në afërsi të Detit…

Një viktimë dhe 10 raste të reja me Covid-19, shërohen 5 pacientë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi…

Vrasja dhe plagosja në Klinë, arrestohen disa persona

Pesë persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e sontme që ndodhi…

Japonia goditet nga tajfuni, një i vdekur dhe disa të plagosur

Bregdeti perëndimor i Jpaonisë do të goditet sot nga një tajfun, kanë…