Boksieri shqiptar, Florian Marku, e ka fituar përballjen me britanikun Rylan Charlton në meçin e vlefshëm për kategorinë velter.

Kjo ishte fitorja e tetë për Markun nga nëntë duele sa ka në boksin profesionist.

Meçin e shkuar ai u ndal baras me Jamie Stewartin. S’ka përjetuar ende humbje.

Goditjet e fuqishme të Markut bënë që kundërshtari të dorëzohet në raundin e tetë.

(2642) Florian Marku vs Charlton – YouTube

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Renditja e re e FIFA-s – Kosova ngritët pesë pozita, Shqipëria bie tri vende

FIFA ka publikuar ranglistën për ekipet kombëtare, ku Kosova ka pasur ndrysim…

Messi është pranë largimit sensacional nga Barca, por cilat janë pengesat dhe si mund të ndodhë transferimi eventual

Vendimi i Lionel Messit për t’u larguar këtë verë nga Barcelona e…

Distria Krasniqi e pranon medaljen nën lotët e gëzimit

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, e ka pranuar nën lotët e gëzimit medaljen…

Errol Spence Jr bashkon tre titujt e botës në peshën e lehtë me fitoren me nokaut teknik ndaj Yordenis Ugas

Errol “The Truth” Spence Jr me rekord 28-0, nga to 22 me…

Bilbao befasoi Barcelonën (VIDEO)

Bilbao ka arritur të mposhtë në rezultatin minimal 1-0 Barcelonën. Një ndeshje…