Për rastin për të cilin paraprakisht njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme, ku ishte shkatërruar grupi kriminel që tregtonte ilegalisht me marihuanë që kapte vlerën 300 mijë euro, janë deklaruar edhe nga Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Nga atje njoftojnë se tashmë ka nisur procedurë hetuese kundër katër personave,

Njoftojnë gjithashtu se të arrestuarit gjatë ditës së sotme do të dalin para gjykatësit së procedurës paraprake që t’u shqiptohet masa e paraburgimit, transmeton TV21.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Të shtëna me armë në Uashington, 1 i vrarë dhe 3 të plagosur

Mbrëmja e së dielës u shoqërua me incidente dhe përleshje të shumta…

Mickoski kërkon zgjedhje të reja parlamentare

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në një dalje për media tha se…

Jordan Kamçev sot ka dëshmuar për rastin “Haraçi”

Biznesmeni Jordan Kamçev, këtë mëngjes ka dhënë dëshmi në Prokurorinë për Ndjekjen…

Parandalohet një rast i ‘kontrabandës me emigrantë’ nga Bangladeshi

Patrulla policore nga Stacioni për Mbikëqyrjen e Kufirit-Vërmicë, mbrëmë rreth orës 23:40,…