Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit 29 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19, ndërsa janë regjistruar 561 raste të reja.

Gjithashtu, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 507 nga koronavirusi, transmeton Klankosova.tv.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni të Veriut, janë regjistruar 186 mijë e 10 pacientë, janë shëruar 166 mijë e 606 pacientë, kanë vdekur 6 mijë e 396 njerëz dhe vazhdojnë të mbesin 13 mijë e 8 raste aktive.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti sonte mbledh Këshillin e Sigurisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se Këshilli i Sigurisë së…

Hidhet shorti i Botërorit 2022

Spanjë-Gjermani është ndeshja më tërheqëse në grupe Spanjë-Gjermani është sfida më tërheqëse…

Idrizovë, prindërit refuzojnë çdo zgjidhje përveç Njegoshit

Nëse Komuna e Gazi Babës nuk pranon kërkesën e 11 prindërve shqiptarë…

Kryediplomatja spanjolle premton ratifikimin e shpejtë të protokollit për NATO

Ministrja e Jashtme dhe për Evropë e Spanjës, Arança Gonzales Laja, ka…

Takoi dy ish-drejtuesit e OVL UÇK-së pas dënimit nga Specialja, flet djali i Hysni Gucatit: Ata kanë pritur një vendim të tillë për disa arsye

Dhomat e Specializuara i kanë shpallur fajtor ish-udhëheqësit e OVL e UÇK-së,…