Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit betejën me COVID-19 e kanë humbur 24 njerëz, ndërsa nga 2 mijë e 928 mostra të marra, pozitive kanë rezultuar 323 prej tyre.

Gjatë 24 orëve janë shëruar 714 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni të Veriut 153 mijë e 137 njerëz kanë rezultuar pozitiv me virusin korona, janë shëruar 135 mijë e 367, kanë vdekur 5 mijë e 16 njerëz ndërsa vazhdojnë të mbesin edhe 12 mijë e 754 raste aktive.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Katër viktima dhe 13 raste të reja me Covid-19, shërohen 53 persona

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, Instituti për…

“Bombat” nuk zbuluan asgjë për “Monstrën”

Gjashtë vjet më parë, Deutsche Welle transmetoi një deklaratë të opozitarit të…

Fajon: Ideja e vendosjes së kufijve të rinj jashtëzakonisht e rrezikshme, veçanërisht për Bosnjën

Anëtarja e Parlamentit Evropian, Tanja Fajon tha se “çdo ide e vendosjes…

Jehona e daljes deri në ora 13:00 është 24.78 për qind

Kryetari i KSHZ-së, Aleksandar Dashtevski në konferencë për shtyp tha se deri…

Theret me thikë një i mitur, arrestohet i dyshuari

Një mitur është ther me thikë në Prishtinë. Ngjarja ka ndodhur në…