Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut kanë vdekur 18 persona si pasojë e COVID-19 si dhe janë shënuar 50 raste të reja.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë thuhet se të shëruar janë 81 pacientë duke e quar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 147,381.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 që nga fillimi i epidemisë është 155,217, , numri i vdekjeve është 5,387 dhe numri i rasteve aktive është 2,449.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Arrestohen edhe pesë protestues në Shkup, kanë dashur të largojnë rrethojat para Kuvendit

MPB njofton se janë arrestuar edhe pesë persona tjerë për shkak të…

Vrasja e Kudret Saliajt nga ish-vjehrri në Tiranë, ‘fundoset’ edhe ish-gruaja e tij, Klodiana Lala zbardh deklaratën e djalit të tyre të madh dhe të avokatit: Nëna na…

Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur detajet e dyshimta nga Prokuroria për vrasjen…

Britania pritet të jetë vendi i parë në botë që do ta mposhtë COVID-in me vaksina?!

Britania do të jetë vendi i parë në botë që do të…

Zelensky për mediat ruse: Ukraina e gatshme të pranojë statusin neutral për paqen

Duke folur me një grup gazetarësh rusë përmes një video-lidhjeje, Volodymyr Zelensky…

Delegacioni i Ministrisë së Drejtësisë takon të ndaluarit në Qendrën e Paraburgimit në Hagë

Delegacioni i Ministrisë së Drejtësisë në krye me zëvendësministrin Blerim Sallahu, ka…