Manchester City është konfirmuar si kampion i Ligës Premier për të dytën herë me radhë, duke e mposhtur Aston Villën me përmbysje 3-2.

Pas 37-të lojë në Etihad Stadium, Villa kaloi në epërsi me anë të Cash, që u asistua prej Lucas Dignes.

Dy skuadrat shkuan në pushimin mes pjesë me këtë rezultat, derisa në të dytën ishin një tjetër skenar.

Për 2-0 u përkujdes Philippe Coutinho, që realizoi në minutën e 69-të, me një asist të Watkins.

Por, City filloi përmbysjen fillimisht me golin e Ilkay Gundogan në minutën e 76-të, me Raheem Sterling që ishte asistuesi.

Pas vetëm dy minutash, Rodri realizoi një super gol nga distanca, duke i barazuar shifrat në 2-2.

Për të çuar të gjithë tifozët e Cityt në këmbë u përkujdes, Gudogan (81’) që ishte goli i tij i dytë në këtë takim, me asistimin e Kevin de Bruynes.

Këtë edicionin, Manchester City e mbyll si lider 93 pikë, një më shumë se Liverpooli, e që ishte padyshim një sezon i çmendur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Gjasat e Messit dhe Van Dijkut për ta fituar Topin e Artë

ESPN raporton se pas fitores së Holandës në gjysmëfinale të Ligës së…

Tyson Fury tregon pse s’pranon të ndeshet me Joshuan në Angli

Tyson Fury ka insistuar se ai do të pranojë të zhvillojë meç…

Mediat turke: E kryer, Vedat Muriqi te Lazio

Lajmet e fundit që vijnë nga Turqia konfirmojnë se sulmuesi i Fenerbahçes,…

HISTORIKE: DISTRIA KRASNIQI RRËMBEN TË ARTËN NË TOKYO

Distria Krasniqi, e ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Tokyo…

Salah një hap larg historisë

Vetëm 29 lojtarë kanë arritur ‘në klubin e 100-ve’ në Premier League,…