Mançester Siti harron eliminim e bujshëm nga Europa dhe afrohet me titullin e Premier Ligës angleze. “Citizens” shkatërruan me shifrat e thella 5-0 Njukasëll për të marrë i vetëm kreun e kampionatit. Ekipi i Guardiolës dominoi nga fillimi deri në fund formacionin e qymyrxhinjve, për të koleksionuar pikët që e distancojnë nga Liverpuli ndjekës.

Stërling ishte protagonist me një dopietë në këtë sfidë, teksa në listën e golashënuesve e shënuan emrin dhe mbrojtësi Laporta, Rodri dhe sulmuesi anglez, Foden. Rezultat fantastik ky për skuadrën e Sitit që konfirmohen me sulmin më të mirë në kampionat dhe një mbrojtje hermetike në elitën e futbollit anglez.

Tashmë, Mançester numëron 3 pikë më shumë se Liverpuli, kur kanë mbetur për t’u zhvilluar edhe tre takime. Distancë tepër e konsiderueshme, duke parë edhe kalendarin e dy ekipeve deri në fund. Siti do të luajë në transfertat e Uolves e Uest Hem për ta mbyllur kampionatin në duelin e shtëpisë përballë Aston Vilës. Ndërkaq, Liverpul sfidon Aston Vilën, Sauthempton dhe Uolves.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Real Madridi i jep ultimatum PSG-së pas ofertës së përmirësuar për Mbappen

Real Madridi thuhet se po kërkon një përgjigje përfundimtare nga Paris Saint-Germain,…

Salah një hap larg historisë

Vetëm 29 lojtarë kanë arritur ‘në klubin e 100-ve’ në Premier League,…

Distria Krasniqi kalon në gjysmëfinale në Kampionatin Botëror

Distria Krasniqi ka kaluar në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror në xhudo, pasi…

Marku fiton me ndërprerje ndaj britanikut Charlton (VIDEO)

Boksieri shqiptar, Florian Marku, e ka fituar përballjen me britanikun Rylan Charlton…

Prishtina mëson kundërshtarët në playoff-in e Ligës së Konferencës, nëse arrin ta kalojë raundin e tretë

Është hedhur shorti gjithashtu edhe për raundin e playoff-it në Ligën e…