Ministri aktual për Shoqëri Informatike dhe Administratë Publike si dhe nënkryetari i LSDM-së, Damijan Mançevski beson që sot ose nesër do parashtrohet propozimi për qeverinë dhe se shpejtë do të votohet qeveria e re, kështu që sipas tij më së voni deri javën tjetër do të ketë pushtet ekzekutiv me funksion të plotë

Sa i përket zgjedhjes së komisioneve dhe trupave kuvendore, Mançevski tha se pret që në seancën e ardhshme parlamentare të përfundojë i gjithë procesi.

“Mund të themi se në shtator do të kemi sistem të plotë dhe funksional, edhe nga pushteti ekzekutiv edhe nga ai ligjvënës, dhe do të ballafaqohemi me sfidën e punës online, vendimmarrjes online, digjitalizimit dhe procese të ngjashme”, tha mes tjerash Mançevski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…