Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e personave të vaksinuar që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit.

Në total deri më tani, theksoi Manastirliu, janë kryer gjithsej 433 628 vaksinime.

Vetë ditën e sotme, janë kryer 16 773 vaksinime.

“Vetëm gjatë ditës së sotme janë zhvilluar 16 773 vaksinime. që nga fillimi i pandemisë së Covid, në vendin tonë janë vaksinuar në total 433 628 njerëz.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rrëfim i ish-ushtarëve të UÇK-së për aksionin e parë pas vdekjes së Zahir Pajazitit

Duke mos duruar padrejtësitë që po i bëheshin popullit shqiptar nga regjimi…

Rasti në Gllogjan, prokurorja Gashi: Deri tani janë intervistuar shumë persona, është bastisur një shtëpi

Sahide Gashi, prokurore e rastit të mbrëmshëm në Gllogjan ku u vranë…

Jashari: Vetëm Serbia dhe Rusia i kanë dyert e mbyllura në Komunën e Skënderajt

Kryetari i Skënderajt, Bekim Jashari, ka thënë se vetëm dy shtete i…

Flasin Gardianët e Kombit

Nga faqja e fb Gardianët e Kombit Përshëndetje vëllezër dhe motraNga sot…

Kurti: Qytetarët duan një shtet demokratik

“Demokracia ka nevojë për qytetarë aktivë dhe të mirë informuar që marrin…