Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e personave të vaksinuar që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit.

Në total deri më tani, theksoi Manastirliu, janë kryer gjithsej 433 628 vaksinime.

Vetë ditën e sotme, janë kryer 16 773 vaksinime.

“Vetëm gjatë ditës së sotme janë zhvilluar 16 773 vaksinime. që nga fillimi i pandemisë së Covid, në vendin tonë janë vaksinuar në total 433 628 njerëz.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…