Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka arritur ta fitojë medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos që po mbahet në Japoni.

Kelmendi në garën për vendin e tretë fitoi ndaj rivales portugeze, Joana Ramos në kategorinën -52 kilogramë.

Legjenda e sportit kosovar gjashtë vjet më parë kishte arritur ta fitonte medaljen e artë në Rio de Janeiro, qytet në të cilin tre vjet më vonë do ta fitonte medaljen e artë olimpike duke shkruar historinë

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Durrës: Arrestohet një serb i shpallur në kërkim për prodhim të narkotikëve

Është arrestuar në Durrës një serb i cili ishte shpallur në kërkim…

Smith: NATO e shqetësuar për paqen dhe stabilitetin e Ballkanit

Ambasadorja amerikane në NATO, Julianne Smith, ka thënë në një intervistë për…

Prokuroria kryen bastisje në shtëpinë e Rashkovskit

Prokurorja për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, Villma Ruskovska ka…

Biden: Putini nuk e di se çfarë e pret

Shpall mbylljen e hapësirës ajrore për Rusinë Presidenti amerikan Joe Biden njoftoi…

Zelensky: Rusia lëshon raketa për shkak se s’ka sukses në tokë

Rusia po gjuan raketa me rreze të gjatë mbi infrastrukturën civile dhe…