Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka përshëndetur akordin mes Kosovës dhe Serbisë të arritur më 18 Mars në Ohër të Maqedonisë së Veriut.

Gjatë një konference për media pas përfundimit të samitit dyditorë të liderëve të BE-së, Macron theksoi se tani është vendimtare që të dyja vendet të tregojnë përgjegjësi kështu që ujdia në fjalë menjëherë të zbatohet e tëra dhe në mirëbesim, njofton Klan Kosova.

Presidenti francez, ka shtuar se bashkë me Gjermaninë punuan ngushtë për propozimin evropian dhe se që dy vendet do vazhdojnë të jenë aktive në këtë kuptim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

VIDEO/ Kulla më e lartë në Dubai vishet kuqezi

Në 108 vjetorin e shpalljes së Shqipërisë mëvete dhe të pavarur, kanë…

Kuleba: Shtetet që “keqtrajtuan Ukrainën” do të mbajnë përgjegjësi pas përfundimit të luftës

Shtetet që e “keqtrajtuan Ukrainën”, do të mbajnë përgjegjësi pas përfundimit të…

Pas tankeve, Ukraina tani kërkon aeroplanë luftarakë

Ish-presidenti ukrainas, Petro Poroshenko tha se pas tankeve, Ukrainës do t’i duhen…

Regjistrohen 44 shkelje të orës policore brenda 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e pandemisë Covid-19 në territorin…

Edhe policë shqiptarë në mesin e të arrestuarëve në Tabanoc, ja nga janë

Në mesin e të arrestuarëve në vendkalimin kufitar Tabanoc ka edhe policë…