“Informoj shqiptarët, nga burime të trefishta se në operacionin e shkatërrimit të infrastrukturës digjitale në Shqipëri, janë veç të tjerash janë pjesëmarrës hakera të qeverisë, hakera rusë dhe serbë. Qeveria u ka fshehur të vërtetën shqiptarëve. Rama ua dha me grupin e tij. Kosova është sulmuar nga sistemet e Shqipërisë. Mali i zi gjithashtu, është në sulm edhe Maqedonia. Për këto dy të fundit se di, por për Kosovën e sigurt që është nga sistemet shqiptare. Penetrim i plotë i hakerave serbë ose rusë…Dihet që problemet më madhore me Kosovën i kanë. Mbrojta e Kosovës ka deklaruar në mënyrë të përsëritur se sulmet janë nga rajoni. Sistemi TIMS dhe databaza e policisë shkencore, që ka çdo gjë të botës të nëndheshme, nuk ka asnjë lidhje me portalet, por lidhje direkte të ndërhyrjes të hakerave të qeverisë që do të zhdukë lidhjet e saj me krimin. Me dhjetëra orë komunimikimi të qeveritarëve me grupet më të rrezikshme kriminale, në Shqipëri, Dubai, Amerikë Latine, Meksikë e kudo.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Këshilli i Ambasadorëve shpreh keqardhje që agresioni rus ndaj Ukrainës ka marrë përmasa të tilla

Këshilli i Ambasadorëve shpreh keqardhje që agresioni rus ndaj Ukrainës ka marrë…

OKB-ja thotë se mbi njëmijë civilë janë vrarë në Ukrainë

Zyra e Organizatës së Kombeve të Bashkuara thotë se ka konfirmuar se…

Për vrasjen e 13 civilëve gjatë luftës në Kosovë: Apeli ia ulë dënimin Goran Stanishiqit nga 20 në 15 vjet burg

Gjykata e Apelit e ka aprovuar pjesërisht si të bazuar ankesën e…

Gjyqi ndaj Gucatit e Haradinajt nis më 7 tetor, pritet të zgjasë deri më 17 dhjetor

Më 7 tetor pritet të hapet procesi i rregullt gjyqësor ndaj Hysni…

Çanak edhe njëherë ua hap sytë serbëve: Kosova është shtet i pavarur

Kryetari i Lidhjes së Socialdemokratëve të Vojvodinës, Nenad Çanak, ka deklaruar sot…