Lëvizja Vetëvendosje përmes një videoje të publikuar në rrjete sociale, ka thënë se kjo qeveri duhet të shkarkohet menjëherë.

Sipas LVV-së, vendimet e Qeverisë Hoti e kanë bllokuar vendin ndërsa në qëndrimin e tyre të publikuar në Facebook ata kanë thënë se rritja e numrit të vdekjeve dhe të të infektuarve po e dërgojnë vendin në një katastrofë humanitare.

“Vendimet ad-hoc të kësaj qeverie të hutuar për të vënë kufizime e detyrime vetëm sa e kanë bllokuar vendin. Rritja e numrit të vdekjeve dhe të infektuarve po na shpien drejt një katastrofe humanitare. Kjo qeveri duhet të shkarkohet sa më parë”, thuhet në këtë qëndrim.

Videon mund ta shihni duke klikuar KËTU.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…