Lëvizja Vetëvendosje përmes një videoje të publikuar në rrjete sociale, ka thënë se kjo qeveri duhet të shkarkohet menjëherë.

Sipas LVV-së, vendimet e Qeverisë Hoti e kanë bllokuar vendin ndërsa në qëndrimin e tyre të publikuar në Facebook ata kanë thënë se rritja e numrit të vdekjeve dhe të të infektuarve po e dërgojnë vendin në një katastrofë humanitare.

“Vendimet ad-hoc të kësaj qeverie të hutuar për të vënë kufizime e detyrime vetëm sa e kanë bllokuar vendin. Rritja e numrit të vdekjeve dhe të infektuarve po na shpien drejt një katastrofe humanitare. Kjo qeveri duhet të shkarkohet sa më parë”, thuhet në këtë qëndrim.

Videon mund ta shihni duke klikuar KËTU.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Helikopteri i KFOR-it patrullon mbi në Jarinë

Pas manovrave të sotme dhe të djeshme me helikopterë dhe aeroplanë ushtarak…

Gjuajtje me armë në Shkup, dy të plagosur

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se pasditen e sotme janë plagosur…

Palestina i bën thirrje OKB-së për të mbrojtur fëmijët në Gazë

Palestina kërkoi nga Kombet e Bashkuara të ndalojnë krimet e Izraelit kundër…

Tronditën maqedonasit: Në Maqedoni jetojnë 47 % shqiptarë

Më në fund shpaloset e vërteta e madhe, shqiptarët në Maqedoni jo…

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Rusia akoma mund të shmang luftën

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin, i ka bërë thirrje presidentit rus…