Pas njoftimit të presidentit rus, Vladimir Putin për mobilizim ushtarak të 300 mijë rezervistëve, janë krijuar kolona të gjata në kufirin e Rusisë me Gjeorgjinë.

Ndërkaq, Kremlini thotë se raportet për ikjen e burrave janë të tepruara, raporton BBC.

Mirëpo, në kufi me Gjeorgjinë, automjetet kanë krijuar kolona me kilometra të gjata të burrave që po provojnë të ikin nga lufta dhe kanë pritur deri 12 orë në kufi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ministri britanik i Mbrojtjes rreth dërgimit të aeroplanëve luftarakë në Ukrainë: Aktualisht ata kanë nevojë për tanke

Ministri i Mbrojtjes së Britanisë së Madhe, Ben Wallace, tha se për…

Rasti “Tortura” kthehet nga fillimi, njëri nga pjesëtarët e jurisë jep dorëheqje

Rastin “Tortura” që ka të bëjë me arrestimin e Lube Boshkoski në…

Mariupolit: Nuk kemi zgjidhje tjetër përveç se të fillojmë evakuimin

Kryetari i qytetit ukrainas Mariupol, Vadym Boichenko, ka dhënë një deklaratë prekëse…

Dy gra janë dëshmitare? Mediat greke me informacione të reja rreth vrasjes së Orhan Bajramit-Oki

Mediat greke raportojnë se mënyra se si u vra shtetasi shqiptar i…

Kryeministri Kurti në vetizolim

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka bërë të ditur se nga sot…