Nga LSDM-ja thonë se vazhdojnë bisedimet serioze për formimin e shumicës stabile parlamentare dhe koalicionit qeveritar me mandat të plotë katërvjeçar.

Në vijim, thonë ata, është procesi i formimit të qeverisë së re të çliruar nga çdo lloj nacionalizmi.

“Më 15 korrik qytetarët treguan se nacionalizmi është mposhtur. Në vijim është procesi i formimit të qeverisë së re të çliruar nga çdo lloj nacionalizmi. Qeveri e cila edhe më tej do të punojë për konceptin “një shoqëri për të gjithë. Qeveria e re e udhëhequr nga LSDM-ja do të trasojë fuqishëm drejt rrugës së integrimit në BE dhe në respektimin e plotë të Marrëveshjes së Prespës, Marrëveshjes me Bullgarinë dhe Marrëveshjen Kornizë”, thuhet në kumtesën e sotme të LSDM-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…