Nga Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) pretendojnë se kanë siguruar shumicë parlamentare për formimin e qeverisë së re. Shkrimet e disa mediumeve për arritjen e marrëveshjes mes VMRO-DPMNE-së dhe BDI-së nga kjo parti i quajnë “keqpërdorim të mediumeve për pozicionim politik”, transmeton “360 gradë”.

“Është e qartë se tekstet e botuara janë pozicionim politik përmes abuzimit të mediumeve, me qëllim që të arrihen pozita më të mira para publikut, por edhe në negociatat e subjekteve të caktuara politike. Ne theksojmë se LSDM ka siguruar shumicë për formimin e qeverisë.Kjo do të dëshmohet ditëve në vijim  pasi të merret mandati nga Presidenti Stevo Pendarovski dhe kur të vijë akti i votimit në Kuvend,”, thonë nga LSDM-ja./Alsat/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…