Ndërtimi i sistemit juridik të pavarur, profesional dhe joselektiv po i tregon rezultatet e vërteta.

Shteti juridik funksionon, ligjet vlejnë për të gjithë njësoj.

Ndodhitë e fundit tregojnë se askush nuk është mbi drejtësinë dhe se secili do të përgjigjet për veprimet e veta.

Si edhe tani, LSDM inkurajon dhe thërret të gjitha institucionet kompetente të vazhdojnë me hetimet e thella dhe të pavarura për rastin “Zhvatja” konform ligjeve.

Si parti e përgjegjshme, plotësisht i përkrahim përpjekjet e organeve hetuese për zbardhjen e plotë të rastit por edhe të të gjitha rasteve të hapura deri tani.

Presim që hetimet të vazhdojnë atje ku çojnë dëshmitë, të tregoj të gjitha detajet dhe askush të mos kursehet ose amnistohet.

Përgjegjësi patjetër të bartin të gjithë të involvuarit pa dallim të përkatësisë politike ose diçka tjetër.

Nuk do të kenë sukses tentimet të pengohet drejtësia ose hetimi të orientohet në kahe tjetër.

Secili që ka shkelur ligjet do të përgjigjet dhe nga ajo nuk ka ikje.

Qendra për komunikim me publikun pranë LSDM-së

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…