Partitë më të mëdha të koalicionit qeveritar, LSDM dhe BDI, e kundërshtojnë idenë e deputetit dhe liderit të Lidhjes Demokratike, Pavle Trajanov, për koalicion të gjerë qeveritar.

Nga LSDM shkurt për “Lokalno” deklarojnë se nuk e përkrah idenë e “koalicionit të gjerë”.

Burime partiake nga kjo parti thonë se nuk mund të bëjnë koalicion me parti që janë antievropiane dhe që pengojnë përparimin e vendit. Ndërsa dera, siç thotë burimi ynë, mbetet e hapur për të gjitha forcat e tjera politike progresive në vend.

Të njëjtën gjë thotë edhe BDI. Burime partiake nga kjo parti theksojnë se koalicioni ka mbështetjen e nevojshme në Kuvend.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

12 persona të tjerë kanë rezultuar pozitiv nga testimi për koronavirus

12 raste të reja të prekur nga virusi korona në vendin tonë.…

Reshje të borës në Mavrovë dhe në Strazhë e Pletvar, nuk ka pengesa në komunikacion

Komunikacioni në rrugët e vendit po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa në…

“Më kanë censuruar”, Trump nis luftën me Twitter, Google dhe Facebook

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka njoftuar se…

Si krijohet një vaksinë, hap pas hapi

Zhvillimi një vaksinë në mes të një pandemie është një garë me…

Blinken flet me Vuçiqin për domosdoshmërinë e arritjes së shpejtë të marrëveshjes

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, pas Albin Kurtit ka biseduar në…