Xhudistja Loriana Kuka ka arritur ta fitojë medaljen e artë në European Open, që është mbajtur në Sarajevë të Bosnjë dhe Hercegovinës.

Loriana në finale e mposhti italianen Linda Politi.

Kuka në xhiron e parë ishte e lirë, në xhiron e dytë mposhti me Wazaari dhe Ippon turken, Serdem Daharli.

Në çerekfinale Loriana mposhti me Ippon edhe holandezen Lieke Derks.

Ajo në gjysëmfinale mposhti me Wazaari në vazhdime kroaten, Petrunjela Pavic.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Xhoxhaj mposht Fressin, fiton titullin WBO Inter-Continental

Boksieri prizrenas Armend Xhoxhaj e ka mposhtur gjermanin Roman Fress në duelin…

Gjokoviq humb në finalen e US Open

Serbi Novak Gjokoviq ka humbur në finalen e US Open, ku u…

Pogba vendos rekord asistimesh në Ligën Premier

Të gjithë sytë mund të kenë qenë te Cristiano Ronaldo në ‘debutimin…

2 kampionë Ballkani për Shqipërinë në boks

Sportistët shqiptarë marrin 5 medalje në këtë aktivitet Dy kampionë dhe 3…