Një objekt i dyshimtë që u gjet në një tren në Londër ka çuar në evakuimin e banorëve nga stacioni i trenit.

Sipas policisë së kryeqytetit britanik, menjëherë pas objektit janë evakuuar qytetarët.

Një dëshmitar tha se ai pa “shumë” helikopterë në qiell mbi stacionin Southwark në Londrën jugore.

Policia Britanike e Transportit informoi publikun, duke deklaruar: “London Bridge Station u evakuua në mënyrë që shërbimet e urgjencës të mund të merreshin me situatën. Ndiqni udhëzimet nga shërbimet e urgjencës”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…