Qyteti i Prilepit dhe Kavadrit kanë numrin më të lartë të a rasteve aktive me coronavirus.

Lloji birtanik po shpërndahet në vend, ndërsa Prileipi momentalisht ka 589 raste aktive, ndërsa Kavadari 528. ohri ka 387 raste aktive dhe te këto tre qytete kishte raportime për llojin e ri të virusit.

Sipas raportit javor të ISH-së nga 15 deri më 21 shkurt janë testuar 15.849 pacientë që është për 2.8% më pak në krahasim me javën e kaluar. Gjatë kësaj periudhe ka pasur 2.320 raste aktive në 33 qytete në shtet që është për 3.9% më shumë se java e kaluar.

Pjesa më e madhe e rasteve aktive janë nga Shkupi (1.007 ose 43.4%).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…