Pas mesnatës, çmimi i naftës lirohet për gjysmë denari, ndërsa çmimi i benzinës BS-95 do të rritet për 1,5 denarë, kurse i benzinës BS-98, për dy denarë. Njoftoi Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Çmimet sipas vendimit të ri:

EUROSUPER BS – 95/ 94,00 (den/litër)
EUROSUPER BS – 98/ 96,50 (den/litër)
EURODIESEL / 98,50 (denarë/litër)
Vaji Ekstrea i Lehtë/ 93.00 (denarë/litër)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Scholz dënon sulmin në Berlin që la një të vdekur dhe 31 të plagosur

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka dënuar sulmin e së mërkurës në një…

Paralajmërohet ngritja e akuzave në Gjykatën e Posaçme për Kosovën

Prokuroria e Posaçme me seli në Hagë, e cila trajton pretendimet për…

Ish-kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati është kthyer në Kosovë

I shoqëruar nga forca të shumta të njësive speciale të EULEX-it, Gucati…

Te i Madhi Zot arrinë vetëm përkushtimi i të devotshmit

Mesazh për Kurban Bajramin, 2021 Me të vërtetë, Ne të kemi dhënë…

Policia e Kosovës: Si rezultat i barrikadave kemi mbyllur përkohësisht kufirin në Jarinje

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur…