Fokusimi i disa “partive” politike shqiptare ne Maqedoni ne nje te kaluar te idealizuar dhe shpeshhere te trilluar ne vend te fokusimit ne problemet aktuale/reale qe po perballen shqiptaret reflekton mungesen e seriozitetit dhe te kultures minimale politike te keto “parti”. Shqiptaret nuk kane nevoje per perrallat me Goce Dellçevin me plis te bardhe qe gjoja fliska perpara shqiptareve per unitet kunder pushtuesit. Shqiptaret duan pune, duan arsim cilesor, duan rend dhe drejtesi, duan ti rrisin femijet e tyre ne trojet e veta shekullore.
Boll me, boll u tallet me kete popull.

Idlir Lika

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ku jeni “komandanta” të 2001-shit, pse po heshtni për komandant Sokolin!

Nuzemedin Imeri / Vëllezër e Motra, Të dashur bashkëkombës, të flasësh për…

“Grupi i Kumanovës” ri-dënohet me aminin e Ali Ahmetit

“Rasti i Kumanovës” në fakt është varri moral i BDI-së dhe oqeani…

Efendi Rexhepi: Me komplot e tradhëti nuk përmirësohen “situatat e vështira”

R E A G I M Mbi Raportin e Komisionit Evropian për…

Xhaferi: Nesër në xhami do vinë politikanët kriminelë, dhe hoxhallarët që heshtin para të keqes

Arianit Xhaferi Mendojeni pak o njerëz të mirë, Nesër do vinë në…

Fituesit e zgjedhjeve në Kosovë po e përkrahin Selën dhe Gashin, humbësit po e përkrahin Ahmetin dhe Musa Xhaferin

Ylber Pilku /Nëse bëjmë një paralele shumë lehtë do ta konstatojmë se…