Pas përfundimit të ceremonisë e festimit të 110 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë në Vlorë, liderët shqiptarë vizituan muzeun në Vlorë dhe pinë kafe sëbashku.

Aty u pa presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, kryeministri Edi Rama, si dhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, si dhe përfaqësues të tjerë të institucioneve.

Në ceremoninë e festimit të 110 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë në Vlorë, Begaj tha se kombin shqiptar i bashkon aspiratat euro-atlantike.

Para krerëve institucional të Kosovës, presidenti shqiptar tha se pavarësia e Shqipërisë mbetet vepra më e madhe e kombit shqiptar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti kërkon sërish që Greqia ta njohë pavarësinë e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti priti në takim njoftues shefen e Zyrës…

Japoni, 6 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Të paktën 6 persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve dhe…

Nesër mbahet seanca e radhës për komandant “Ujkun”

Seanca e radhës ndaj ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të njohur…

Austri: Burri nga Kosova dënohet me burgim të përjetshëm, e kishte mbytur gruan

Një burrë nga Kosova është dënuar me burgim të përjetshëm në Austri.…

Kurti: Do takohem me Vuçiç, por Asociacionin serb ta harrojnë!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se takimi me presidentin e serb…