Udhëheqësit e NATO-s kanë arritur në Bruksel për të diskutuar hapat e tyre të ardhshëm në përgjigje të pushtimit rus të Ukrainës.

Liderët u mblodhën për një “foto familjare” tradicionale përpara takimit të tyre, i cili është përshkruar si një nga më të rëndësishmit në historinë e aleancës, teksa lufta në Ukrainë hyn në muajin e dytë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Nëntë viktima dhe 145 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të shtunën ka regjistruar 9 viktima dhe…

Cila vaksinë është më e pranuara për udhëtimet ndërkombëtare – AstraZeneca e para, Pfizer e dyta

Nisja e udhëtimeve ndërkombëtarë pa probleme është mbase treguesi më i mirë…

Kreu i Inteligjencës ruse: Fati i Rusisë do të vendoset në ditët në vijim

Kreu i Inteligjencës së Jashtme ruse, ka thënë se fati i vendit…

Kush është përgjegjës për politikën e jashtme gjermane?

Ministrja e re e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Annalena Baerbock, nuk…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…