Më shumë se 5 mijë njerëz supozohen të vdekur dhe 10 mijë të tjerë janë të zhdukur, pas përmbytjeve tragjike në Libinë verilindore.

Spitalet në Derna nuk janë më të operueshme dhe morgjet janë plot, tha Osama Aly, zëdhënës i shërbimit të urgjencës dhe ambulancës për CNN.

Trupat e pajetë janë lënë jashtë morgjeve në trotuare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Policia në Çair, arrestohen 7 persona

Shtate persona kanë rene mbreme ne prangat policore në lagjen Çair, njofton…

Osmani: Të gjitha “non-papers” me ide destabilizuese për rajonin burojnë nga Serbia

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka thënë që “non-papers” të publikuara në…

Pse Rusia dhe Ukraina po luftojnë kaq shumë për Bakhmutin?

Mbi 90 për qind e banorëve janë larguar, shumica e qytetit është…

Kurti mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare, shkak situata me COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të thërras mbledhjen e Këshillit të…

Kievi: 20 600 trupa ruse të vrarë që nga fillimi i luftës

“Forcat ukrainase kanë shkatërruar 167 avionë rusë, 147 helikopterë, 155 mjete ajrore…